Facebook Whatsapp

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  בקשה ליישוב סכסוך

   

  סכסוכי משפחה הם רבים ומגוונים הבולטים בהם הם הליכי הגירושין וכל הכרוך בהם , אך גם סכסוכים בין אחים, בין הורים לילדיהם, בין עוד קרובי משפחה לפעמים בעניינים עסקיים כמו פירוק חברות ועוד וכמובן סכסוכי ירושה ובכל אלה משרדנו מעניק שירות מקצועי ואמין לטובת הלקוח ללא לאות.

  בתחום ענייני המשפחה הקלאסיים אנו מעניקים שירות בענייני אבהות משמורת ומזונות ילדים, מזונות אישה, פערי השתכרות , כתובה, תוספת כתובה, פיצויי גירושין , חלוקת רכוש , איזון משאבים, פירוק שיתוף במקרקעין , נכסי קריירה וחלוקת זכויות פנסיה בין בני זוג.

   

  באיזו ערכאה מתנהלים ההליכים בענייני משפחה?

   

  למעט נושא הגירושין עצמם שיש לגביהם סמכות בלעדית של בתי הדין הדתיים הרי ביתר הנושאים המוניים לעיל קיימת סמכות לבתי המשפט לענייני משפחה וגם לבתי הדין הרבניים סמכות לדון בנושאים אלו תלוי באם אכן אלו נכרכו בתביעת הגירושין כאשר נושא משמורת הילדים כרוך מעצם טבעו בכל תביעת גירושין ואילו נושא המזונות של הילדים אל ניתן לכריכה אלא אם כן בהסכמת שני ההורים בכדי להקנות סמכות לבית הדין הרבני לדון בתביעה.

   

  האם עדיף בית דין רבני או בית משפט למשפחה  ?

   

  בעבר אכן הייתה משמעות כמעט מכרעת באשר לבחירה בשאלת מי ידון במחלוקת בין בני זוג אלא שבחלוף השנים ועם שינויי חקיקה ופסיקה כיום אין כמעט הבדל של ממש בין שתי הערכאות אם כי כל מקרה לגופו ולפעמים חשובה תחושת הנוחות של הלקוח בהקשר זה הגם שאין ולא יהיה הבדל בתוצאה הסופית.

   

  כיצד קובעים את הסמכות ?

   

  הסמכות נכון לימינו תיקבע בהתאם לזהות בעל הדין שהקדים והגיש תביעה ליישוב סכסוך ובהמשך הגיש במועד שנקבע בחוק את התביעות בפני הערכאה שהוא בוחר בה ועל כן למי שחשוב היכן לנהל את התיק שומה עליו להקדים ולהגיש תביעה ליישוב סכסוך שהיא הליך כמעט פורמאלי וקל בכדי לתפוס את הסמכות והשליטה במושכות בהקשר זה.

   

  מחפשים עורך דין ענייני משפחה מומלץ בצפון ?

  משרד עורך דין מומחה לדיני גירושין המאם חליחל בעל ניסיון של 25 שנים מתמחה בהענקת ייעוץ וייצוג משפטי למי שמצויים בהליכי גירושין. אנא אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה בעניין, נוכל לחלוק עמכם מידע מהימן ועדכני שבהחלט יכול לסייע לכם לקצר ההליך ולהוזילו כל עוד יש תקווה להסכם הולם ונאות ללא אשליות .

   

   

   

  לקביעת פגישת ייעוץ

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר   הגשת בקשה ליישוב סכסוך

   אין חולק על כך כי ניהול יעיל של הליך הגירושין הוא באמצעות שיתוף פעולה בין בני הזוג, כלומר גירושין בהסכמה. כאשר שני בני הזוג נכונים לכך, ההליך יסתיים תוך זמן קצר, במינימום עלויות. אולם, מה קורה כאשר צד אחד מעוניין להגיע להסדר ואילו הצד השני אינו שש לשתף פעולה? בקשה ליישוב סכסוך יכולה בהחלט להיות הפתרון. הכירו את משרד עורכי הדין המאם חליחל המתמחה בין היתר בענייני משפחה וגירושין.

   הגשת בקשה ליישוב סכסוך יכולה ליצור דיאלוג בין בני הזוג

   בחלק ניכר מן המקרים, הגשת בקשה ליישוב סכסוך מובילה לדיאלוג בין בני הזוג, הם מגבשים הסכמות בסוגיות השונות והליך הגירושין בא לסיומו ללא מאבק משפטי ארוך ויקר. הניסיון לא צלח? יוכל מגיש הבקשה להמשיך במסלול של תביעה משפטית, מבלי שאיבד את היתרון על פני צד השני.

   משרד עורך דין מומחה לדיני גירושין המאם חליחל מתמחה בהענקת ייעוץ וייצוג משפטי למי שמצויים בהליכי גירושין. אנא אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה בעניין, נוכל לחלוק עימכם מידע מהימן ועדכני.

   בקשה ליישוב סכסוך – מהי?

   בקשה לישוב סכסוך נקשרת בד"כ במקרים רבים של גירושין, יש רצון הדדי להגיע להידברות, אך הדבר לא תמיד מסתייע. לא פעם הסיבה לכך היא החשש כי הצד השני ישנה את דעתו וינצל את המצב לשם השגת יתרון בגירושין. בקשה ליישוב סכסוך מאפשרת לפתוח את הדרך לפשרה מבלי להסתכן בהפסד במרוץ הסמכויות. זאת משום שכל עוד הוגשה הבקשה בתום לב, הסמכות תישאר בבית המשפט לענייני משפחה למשך 30 יום ולא תעבור אל בית הדין הרבני.

   בקשה ליישוב סכסוך תוגש על גבי טופס המיועד לכך, בצירוף תצהיר, כאשר עליה לפרט בקצרה את מהות הסכסוך, מבלי להיכנס לעובי הקורה. שימו לב – מטרתה של הבקשה היא להביא את הצד השני לכדי הסכמה לשיתוף פעולה ולכן, חשוב שנוסח הבקשה יהיה מדויק וכנה אך לא תוקפני, אלא מזמין לשיח. יודגש כי במסגרת הבקשה ליישוב סכסוך, לא ניתן לתבוע דבר מבן הזוג ובית המשפט אינו מכריע בשום סוגיה בין הצדדים. כל עניינה של הבקשה הוא פנייה לבית המשפט על מנת שיסייע לבני הזוג להביא לסיומו של הליך הגירושין בצורה טובה.

   שאלות נפוצות

   איך מתחילים הליך בבית המשפט למשפחה ?

   כל אדם שנתקל בסכסוך עם בן זוגו, ההורה של ילדו או ילדו בעניינים מסויימים מחוייב בהגשת בקשה ליישוב סכסוך טרם הגשת תביעה בבית המשפט או בית הדין.

   איפה כדאי לתבוע בנושאים בענייני משפחה ?

   בימינו אין כמעט הבדל בין בתי הדין לבתי המשפט לענייני משפחה אם כי המערכת של בתי המשפט לענייני משפחה יותר מתאימה בדרך כלל לניהול הליכים מורכבים כאשר הליכי הגירושין עצמם ממילא נתונים לבית הדין הדתי .

   איך ניתן ליצור איתכם קשר?

   ניתן ליצור איתנו קשר באחד ממספרי הטלפון הבאים – 04-6925187 , 053-2257044 או דרך כתובת המייל hamam@hamam-law.co.il

   דיני משפחה נוספים

   עורך דין הסכם ממון

     עורך דין הסכם ממון נחוץ לזוגות העומדים להתחתן מרצון למנוע מאבקים משפטיים עתידיים , או לאלו הנשואים המעוניינים לשמור על הביטחון והשקט הנפשי בחייהם המשותפים...

   המשיכו לקרוא >

   פיצויים בין בני זוג

     שאלת הפיצויים מבוססת על שאלת הנזק ושאלת הנזק תלויה בשאלת האשם ושאלת האשם תלויה באחריות המושגית של האדם כלפי רעהו ובין לבין הקשר הסיבתי, האשם...

   המשיכו לקרוא >

   אלימות במשפחה

     לצערינו, אנו עדים למקרים רבים וקשים של אלימות במשפחה. מדי יום שומעים על עוד רצח וכל פעם בדרך אכזרית אפילו יותר ויותר זאת מלבד מקרה...

   המשיכו לקרוא >

   לקביעת פגישת ייעוץ

   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    קידום אתרים לעורכי דין
    Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support