Facebook Whatsapp

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  קנס בגין אי קיום הסדרי ראיה

  הקדמה :

   

  בכל תיק של גירושין מתנהל דיון בעניין משמורת הילדים כאשר בדרך כלל ברב המקרים נכון לימינו האם זוכה במשמורת, ואילו האב זוכה להסדרי ראיה עם ילדיו . לאחרונה מתפתחת גם האפשרות למשמורת משותפת במקרים המתאימים והכל לפי עקרון טובת הקטינים.

  מקובל לטעון כי המפגשים בין האב לילדים הם זכות שלו, משמע אין זו חובה עליו, פשיטא הואיל ולא ניתן להכריח אדם לפגוש בילדיו שלא מרצונו.

  יחד עם זאת אין ספק כי טובת הילדים כי יהיו בקשר עם אביהם, ועל כן אב שאינו מעוניין לפגוש בילדיו לא יהיה פטור בלא כלום. האם זכאית לעתור לחיובו במזונות גבוהים יותר משכל נטל גידול הילדים נותר על שכמה ואף ניתן יהיה להטיל עליו קנס בגין אי קיום ההסדרים שהוטלו בצו בית משפט.

   

  והנה הסיפור מפתחו של בית המשפט לענייני משפחה:

   

  אבנר וחגית הגיעו להסכם גירושין במסגרתו הוסכמו דמי מזונות שתי בנותיהן בת השבע ובת התשע, כמו כן  הוסכמו הסדרי הראיה בין אבנר לבנותיו.

  מהר מאד הצדדים שבו לפתחו של בית המשפט לענייני משפחה בקריות שם ביקש אבנר להפחית את דמי המזונות בטענה שמצבו הכלכלי הורע בין היתר בשל העובדה כי הקים משפחה חדשה ואף הודה כי הדבר מצמצם ביכולתו לפגוש בבנות !!! חגית מאידך טענה כי יש לחייב את אבנר לפגוש בקטינות הואיל והדבר פוגע קשות בנפשן העדינה .

  כב' השופט ניצן סילמן ניסה לשכנע את אבנר להסכים להסדרי ראיה לפחות בסופי השבוע, אלא שאבנר התעקש שאינו מעוניין או יכול למרות הפגיעה בבנות ולמרות הסכמתה של חגית להפחתה במזונות בתנאי כי יקיים את המפגשים .

  שירותי הרווחה העלו תמונה עגומה מאד עת התברר כי אבנר מסרב להתראות עם בנותיו לחלוטין, ומזה מספר חודשים הוא ניתק עמן כל קשר, בעודו מאשים את חגית וכאילו היא גרמה לכך.

  כב' השופט הפציר באבנר לפגוש בבנות שאינן מבינות במה הן חטאו שאביהן ניתק עמן קשר, והבהיר בפניו את החשיבות הרבה שבקיום הסדרי הראייה וחיוניותם להתפתחות התקינה של בנותיו מבשר ודמו, אך הכל לשווא אבנר בשלו הודיע חגיגית שאינו מוכן לפגוש בהן.

  השופט אשר לא הסתיר את זעמו מהתנהלותו של האבא המהולל, ומשלא נותרה כל ברירה, החליט  להטיל על אבנר סנקציה כספית  שמטרתה להביאו להתראות עם בנותיו.

  השופט קבע שישנם מקרים שפשוט אינם מאפשרים התעלמות מצד מערכת המשפט : "ניתוק קשר עם הילדים גורם לנזקים לנפשם הרכה, שממילא נפגעה מעצם פירוק התא המשפחתי, עוד נגרם נזק להורה האחר, שנאלץ להתמודד עם הקשיים של הילדים ועם הטיפול המוגבר בהם ".

  עוד נקבע כי התנהלות האב מקוממת, ומשכך פסק כי : "כאשר הורה מזניח את ילדיו באופן קיצוני, יש להתערב ולנקוט בצעדים קיצוניים" .

  כב' השופט הבהיר כי מטרת הסנקציה הברורה היא לגרום לאבנר להתראות עם בנותיו תחילה בכפייה אך לאחר מכן כך  קיווה השופט מרצון " מתוך שלא לשמה יבוא לשמה"  .

  משכך, נפסק כי בכל פעם שאבנר יפר את הסדרי הראייה שנקבעו בהסכם הגירושין בין הצדדים  יתווספו עוד 350 ₪  לסכום המזונות שעליו להעביר לחגית ואותו אשר כמובן לא הפחית תוך כדי דחיית תביעתו של אבנר לעניין זה . השופט אף הזהיר את אבנר במפורש כי אם הוא לא ישנה את עמדתו וסירובו הדבר עלול להביא להגדלת הסנקציה.

   

  מחפשים עורך דין ענייני משפחה מומלץ בצפון ?

  עורך דין המאם חליחל , עורך דין מומחה בענייני משפחה וגירושין  ,עורך דין מומלץ בדיני משפחה בצפון ידאג לתת לכם מענה מקיף שלא תפספסו זכויות לפי החוק  . המאם חליחל עורך דין ונוטריון מומחה בדיני משפחה וגירושין בצפון לקבלת יעוץ משפטי מקצועי משרד עם ניסיון רב שנים בתחום  .

   

   

  לקביעת פגישת ייעוץ

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר   מאמרים נוספים

   חלוקת רכוש

     רכושם של בני הזוג מחולק בהתאם לחוק יחסי ממון התשל"ג –1973 הקובע ברמה העקרונית חלוקה שוויונית של נכסי בני הזוג שנצברו בזמן הנישואין ללא כל...

   המשיכו לקרוא >

   לקביעת פגישת ייעוץ

   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    קידום אתרים לעורכי דין
    Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support