Facebook Whatsapp

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  דיני ירושה – התנגדות לצוואה

  התנגדות לצוואה הינו הליך משפטי בו נוקט אדם המבקש להתנגד לצוואה שערך  קרוב משפחתו ושלל את חלקו בירושה או שינה את חלקו בניגוד למנגנון הקבוע בחוק הירושה.

  בדרך כלל בתי המשפט נוהגים לתת צו קיום לצוואתו של מי שנפטר מתוך הכלל של "כיבוד המת" ולא בנקל יבטל בית משפט הצוואה ועסקינן בהליך קשה ומורכב מאד.

   

  התנגדות לצוואה – איך מגישים ?

  התנגדות לצוואה מוגשת תוך פרק זמן קבוע מראש של 15 ימים מיום פרסום דבר הבקשה לצו קיום צוואה שהוגשה בפני הרשם לענייני ירושה .

  הרשם מעביר את ההתנגדות לבית המשפט לענייני משפחה המוסמך לקבוע בסופו של יום האם לקבל את הצוואה או לבטלה בד בבד עם קבלת ההתנגדות.

  ברגיל נטל הראיה והשכנוע מוטלים על המתנגד לקיים את הצוואה וזהו נטל כבד מאד הואיל ועסקינן הלכה למעשה לטענות המבקשות לבטל את "רצונו" של המת בניגוד לכלל של כיבוד רצונו ועל כן בתי המשפט יקבלו את ההתנגדות רק במקרים שאכן מוכח חד משמעית כי לא היה זה רצונו של המנוח באותה צוואה המונחת על שולחן בית המשפט.

  הטעמים להתנגדות לצוואה מגוונים הם אך קבועים בחוק הירושה ביניהם מעורבות בעריכת הצוואה של היורש או השפעה בלתי הוגנת על המנוח או העדר כשירות לעריכת צוואה , זיוף ועוד.

  ישנם מקרים בהם הנטל להוכחת אמיתותה של הצוואה מועבר דווקא לשכמו של מי שמבקש לקיימה וזאת כאשר קיים פגם ברור בצוואה שאין עליו עוררין לדוגמא העדר חתימה של עד לצוואה ובמקרים אלו בית המשפט יכול בסופו של יום הפגם תלוי בסוגו בכפוף להוכחת אמיתותה של הצוואה ללא עוררין.

   

  איך להצליח בהתנגדות לצוואה ?

  מומחיות בדיני ירושה וניסיון בתחום הינן חובה בסיסית אצל כל עורך דין המבקש לקחת על עצמו את הטיפול והייצוג בהתנגדות לצוואה לאור מורכבות ההליך שאינו דומה כמעט לאף הליך אחר מן הטעם הפשוט כי העד המרכזי בתיק אינו עדו בין החיים .

  עורך דין המאם חליחל משרד עורך דין משפחה בעל ותק של למעלה מ 25 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה עם "קבלות" להישגים בתחום של ביטול צוואות יודע לתת לכם ייצוג משפטי מקצועי ואמין ללא אשליות כבר מפגישת הייעוץ הראשונה בה יבהיר לכם מהם סיכויים בתיק .

  משרדינו מעניק שירות וייצוג בכל תחומי העניין בדיני הירושה, כגון עריכת צוואה, צו ירושה , חלוקת עיזבון אך ובעיקר בתחום מיוחד ומורכב שדורש ניסיון רב שנים שהוא התנגדות לצוואה הליך משפטי המתנהל בבית המשפט לענייני משפחה. משרד עו"ד המאם חליחל בעל ניסיון של למעלה מ 25 שנים בתחום דיני המשפחה יספק לכם שירות אימן ומקצועי על הצד הטבו ביותר.

  עריכת צוואה בליווי גורם מקצועי

  אילו נושאים נוספים יש בתחום ענייני הירושה:

  מלבד נושא הצוואות מתנהלים הליכים רבים בדרך כלל סכסוכי אחים או אף ילדים עם אחד ההורים לאחר פטירת ההורה האחר , בשאלת חלוקת העיזבון או השימוש בו עד לחלוקתו בין השאר ככל שהמדובר בדירת מגורים או בעסק פעיל שיש לנהלו ולחלק את הרווחים ממנו .

   

   

  לקביעת פגישת ייעוץ

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר   התנגדות לקיום צוואה

   התנגדות לקיום צוואה הוא השלב הראשון בהליך פסילת צוואה. כאשר עולה נושא של התנגדות לצוואה, יש לבחון את העילות להתנגדות והאם יש להם בסיס משמעותי היכול לחולל שינוי כזה או אחר בצוואה המדוברת. ניתן לפנות אל משרד עורכי דין המאם חליחל, אשר מתמחה בין היתר בתחום של צוואות וירושות.

   עו"ד המאם חליחל יעזור לך להגיש בקשת התנגדות לקיום צוואה בצורה הטובה ביותר

   משרד עורכי הדין המאם חליחל מציע שירות אמין ואדיב. תחומי הייעוץ שלנו הם רבים ומגוונים, התנגדות לצוואה הוא אחד מהם. המקצועיות שלנו תדריך אתכם במשך כל אורך התהליך. הכרחי לדעת, שאך ורק עורך דין מיומן ובעל ניסיון יוכל להצליח בתהליך המסובך הזה על הצד הטוב ביותר. חשוב לזכור, ליווי וייעוץ משפטי קרוב ע”י עורך דין התנגדות לצוואה, המנוסה בתחום הגירושין והמשפחה, יביא לתוצאות הטובות ביותר.

   התנגדות לצוואה – מה החוק קובע ?

   חוק הירושה בסעיף 67 קובע שבמידה והוגשה בקשת צו קיום צוואה, הרשם יודיע זאת ברבים ובנוסף יקבע מרחב זמן של מינימום שבועיים להגשת ההתנגדויות. כך שיש להגיש את ההתנגדות בתוך תקופה של משבועיים לרשם לענייני ירושה. זאת כל עוד לא ניתן צו הקיום.

   אם והוגשה התנגדות לקיום צוואה תועבר הבקשה לבית המשפט לענייני משפחה. הרשם רשאי להעביר את הבקשה לקיום צוואה, גם אם התנגדות לא הוגשה, וזאת בהתאמה אל המקרים המפורטים בסעיף 67א לחוק הירושה: היועץ המשפטי לממשלה או בא-כוחו ראו לנכון ליזום הליך לעניין הבקשה או להצטרף להליך, הוגשה התנגדות לבקשה, המדינה או מוסד ממוסדותיה הם צד לבקשה, הצוואה נושא הבקשה היא צוואה בעל פה כמשמעותה בסעיף 23, הרשם לענייני ירושה ראה לנכון להעביר את הבקשה לבית המשפט, בצוואה נושא הבקשה קיים פגם או חסר כמשמעותו בסעיף 25, האפוטרופוס הכללי מייצג בבקשה אדם שמינו עבורו אפוטרופוס, קטין או נעדר, על הירושה חלות הוראות הפרק השביעי, התנגדות לקיום צוואה במשפחה – תקופת התנגדות לקיום צוואה במשפחה גורמת לשינוי עצום בחיי המשתתפים.

   שאלות נפוצות

   מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים עורך דין לצורך הגשת התנגדות לקיום צוואה?

   יש לבדוק את הניסיון אותו מביא עורך הדין לצורך הגשת ההתנגדות, האם יש לו את הידע הנדרש והכלים להצליח בתיק עבורכם.

   מהן העילות בגינן ניתן להגיש התנגדות לצוואה?

   ישנן עילות רבות העלולות להביא לפסילת צוואה, בין הבולטות בהן – השפעה בלתי הוגנת על המצווה, תרבית ותחבולה של גורם מנצל על המצווה, כשרות המצווה לערוך צוואה, מעורבות בעלי אינטרסים בעריכת הצוואה ועוד.

   למה להיעזר במשרד עורכי דין המאם חליחל?

   מעבר לעילות הנפוצות להתנגדות לצוואה ישנן עוד עילות רבות שלא כל אדם מכיר, עו"ד המאם חליחל בעל מכל 25 שנות ניסיון ומכיר את החוקים והעילות על בוריין.

   לקביעת פגישת ייעוץ

   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    קידום אתרים לעורכי דין
    Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support