Facebook Whatsapp

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין צוואה וירושה

  למה חשוב לעשות צוואה?

  חלק רב מתושבי ישראל חיים את חייהם מבלי לחשוב בכלל מה יעלה בגורל רכושם לאחר לכתם מן העולם, ולא עולה בדעתם לערוך צוואה שתבטיח את חלוקת רכושם בהתאם לרצון שלהם לאחר פטירתם , כאשר במדינות רבות עריכת צוואה הפכה לדבר אלמנטרי ומובן מאליו ואגב לא רק אצל העשירים.

  השאלה המרכזית שיש לשאול עצמו כל אדם בכדי להחליט האם לעשות או לא לעשות צוואה ,היא האם מקובל עליו האמור בחוק הירושה הקובע את אופן חלוקת הירושה שלו לאחר פטירתו (בהעדר צוואה ) או שהוא מעוניין לחרוג מההסדר הקבוע בחוק והדרך היחידה לעשות כן היא על ידי עריכת צוואה בין שר זהות היורשים או חלקים היחסי בעיזבונו.

  חשוב מאוד שלא לזלזל בחשיבות עריכת הצוואה במיוחד בזמן גירושין או לאחר גירושין דבר שיש לו משמעות רבה במיוחד עבור ילדיכם העלולים להינזק קשות מהעדר צוואה במצבים אלו .

  עורך דין צוואה וירושה – מהי צוואה בעצם ?

  הצוואה היא למעשה מסמך משפטי באמצעותו האדם מצווה (מספק הוראות) ביחס לחלוקת רכושו, לאחר שילך לעולמו. הצוואה מתייחסת לרב לכלל רכושו של האדם אם כי ניתן לעשות צוואה לנכס ספציפי בלבד ואילו נכס שלא התייחס אליו האדם בצוואתו הוא יחולק בהתאם להוראות חוק הירושה .

  צוואה אינה הסכם ואין חובה לשתף בעריכתה אף אדם מלבד עורך הצוואה והעדים ובמסגרתה ניתן פשוט "לשרטט" את אופן חלוקת הרכוש וכל תנאי שתבקשו אפשרי שיכלל בצוואה , כולל שלילת חלקו של מי מהיורשים על פי החוק שאתם לא ממש רוצים שיהיה יורש שלכם אף אם זה ילדכם .

  הצוואה משקפת את רצונו של האדם בעודו בחיים ובדרך ככל "רצון המת" יש לכבד באופן חד משמעי אלא אם כן הצוואה תתבטל ככל שתוכח עילה לכך על פי החוק.

  מומלץ מאד כי כתיבת הצוואה תיעשה  בליווי עורך דין צוואה וירושה מנוסה בכדי להבטיח כי אכן מבוקשכם יתקיים לאחר אריכות שנים.

  באין צוואה מה הדין ?

  בהתאם לחוק הירושה בישראל, במקרה שבו לא קיימת צוואה הרי שחלוקת הרכוש של המנוח ( כלל הרכוש של האדם המוגדר על פי החוק במונח "עיזבון" )  היא בהתאם להוראות החוק עצמו .

  למשל אם אין צוואה והנפטר הותיר אחריו אישה וילדים משותפים, אזי האישה יורשת מחצית העיזבון  ואילו המחצית השניה תחולק באופן שווה בין  הילדים. זה הדין גם אם הותיר המנוח אישה והורים .

  בכל מקרה אחר אם אין ילדים ( או נכדים ) או הורים למנוח אז בן/בת הזוג הנותר בחיים יורש 2/3 מהעיזבון ובנוסף לכך הבית בו התגוררו בני הזוג, תכולת הבית ורכב המשפחה.

  היחס בין הירושה וחלוקת רכוש בין בני זוג ?

  כאן המקום לציין ולהדגיש  כי לבני הזוג זכויות נוספות ברכוש מלבד חלקם בעיזבון כך למשל אם הבעל נפטר והבית רשום על שמו על פניו מגיע לאישה חצי כיורשת וחצי לילדים , אלא שהלכה למעשה היא זכאית ליותר כי על פי חוק יחסי ממון היא זכאית לקבל חצי מהבית ממילא כבת זוג ולא כיורשת ובפועל העיזבון של הבעל אינו כל הבית אלא חצי ממנו, משמע במקרה זה האישה תירשם בסופו של דבר כבעלים של 3/4 הבית והילדים 1/4 ולא חצי חצי .

  זאת ועוד האישה זכאית גם לכתובה במקרה של פטירה וככל שאין בחלקה בעיזבון של בעלה בכדי לסלק את הכתובה היא רשאית לתבוע מכלל העיזבון את כתובתה בטרם יחולק ליורשים .

  משרד עורכי דין ונוטריון המאם חליחל הינו משרד המתמחה בדיני משפחה והירושה, לרבות ייצוג בהליכי התנגדות לצוואה או קביעת היקף העיזבון המגיע לאישה במסגרת איזון משאבים מבעלה דבר הגורע מהיקף העיזבון של הנפטר ומגדיל את חלקו של בן הזוג שנותר בחיים מכח חוק יחסי ממון ולא רק כיורש מכח חוק הירושה.

   

  עו"ד צוואות וירושות

  עורך דין צוואות וירושות בצפון

  הטיפול בתחום הצוואות, ירושות, עיזבונות וכל המשתמע מכך, חייב להתבצע בצורה מקצועית התואמת את צרכי הלקוח – על ידי עורך דין צוואות וירושות בצפון. אם יש לכם צורך בייעוץ, ליווי או ייצוג משפטי בענייני צוואות וירושות, הרי שאתם צריכים לפנות לשירותיו של עורך דין צוואות וירושות בצפון הארץ. הטיפול בתחום זה דורש ניסיון רב, היכרות עם פסיקות של בתי משפט ושל החוקים הרלבנטיים, ואתם חייבים להיות בידיים טובות ומקצועית של עורך דין צוואות וירושות שאתם יכולים לסמוך עליו.

  מה כוללים שירותיו של עורך דין צוואות וירושות בצפון ?

  קשת השירותים המשפטיים בתחום היא רחבה מאוד וכוללת טיפול בתחום הירושות, כתיבת צוואות מסוגים שונים, ייעוץ בסוגיות שונות בעת ערכית  הצוואה, הסכמים בין יורשים, טיפול בתיקי דיני ירושה, בקשות לצווי ירושה, חלוקת עיזבונות, ניהול עיזבונות, התנגדות לצוואה, ביטול צוואות, פסילת צוואות , מינוי בן ממשיך ועוד.

  למה אנחנו – עורך דין צוואות וירושות בצפון

  המאם חליחל ושות' משרד עורך די צוואות וירושות בצפון הארץ, מתמחה ומכיר את התחום על בוריו מזה יותר משני עשורים , מהווה מוקד ידע בצפון הארץ ובחיפה ( משרדיו בראש פינה ובזכרון יעקב) בכל תחום דיני הצוואות והירושות .

  אגב משרד עורך דין צוואות וירושות בצפון הארץ גם יערוך עבורכם ויטפל בענייני ייפוי כוח מתמשך.

  המשרד ימליץ בפניכם על סוג הצוואה הרצוי עבורכם, ילווה אתכם וינסח את כתיבת הצוואה כך שתביא לידי ביטוי את הצרכים והשיקולים שלכם, ואת טובת מי שאתם רואים לנגד עיניכם. המשרד ייצג אתכם בדיונים בבית המשפט, בכל ההליכים הן בכדי להתגונן מפני התנגדות לצוואה והן במסגרת התנגדות מטעמכם לצוואה .

  המשרד רואה לנגד עיניו את טובתו של הלקוח , ויבהיר לכם את הסיכויים שלכם מראש לטוב ולרע בכדי שלא לנהל מאבק סרק מיותר וכן לשאוף לתוצאה הטובה ביותר .

  עורך דין צוואות וירושות בצפון הוא מה שאתם זקוקים לו – בכדי להתמודד בצורה מיטבית עם סוגיות של ירושות וצוואות אליהן נקלעתם. משרד עורכי דין ונוטריון המאם חליחל הוא משרד מנוסה כאשר העומד בראשו מומחה בתחום ואף משמש כיועץ משפטי בארגון נעמ"ת מאז 1998. למידע נוסף אודות התנגדות לצוואה.

  לקביעת פגישת ייעוץ

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר   עורך דין צוואות וירושות

   עורך דין צוואות וירושות הינו מומחה בכל הקשור לעריכת צוואה, עריכת הסכמי חלוקת עיזבון קבלת צווה ירושה, מכירת דירת העיזבון, ייצוג ידועים בציבור ועוד. אם אתם זקוקים לסיוע משפטי בענייני ירושה וצוואות, כל שעליכם לעשות הוא לפנות על משרד עורכי הדין המאם חליחל. צוות המשרד ילווה אתכם במסגרת המקצועית ביותר. תחומי העיסוק של המשרד כוללים בין היתר, דיני ירושה, ענייני משפחה וגירושין.

    

   עורך דין צוואות וירושות – הכול על פי החוק

   צוואה הינה מסמך משפטי המצווה על אופן חלוקת הרכוש של המנוח ובין מי יתחלק העיזבון. למעשה עריכת הצוואה מתבססת על סעיף מס' 27 ב' בחוק הירושה. הסעיף מתיר את החופש לצוות, ערך המאפשר למצווה לערוך את צוואתו כראות עיניו, לשנות או לחדש. העריכה מוגדרת כפעולה אישית של המצווה, נטולת אינטרס הסתמכות על צד אחר. מקביל לזו קיימת גם צוואה הדדית, כאשר אנו מדברים על צוואה זו יש לסייג זאת ולציין כי זוהי צוואה הנכתבת כן מתוך אינטרס הדדי של בני הזוג לרשת חלק מהעיזבון לאחר פטירתו של אחד מבני הזוג.

   אם קיים עיזבון שהוא לא מתוך הזוגיות האינטימית שלכם והוא אך ורק קרוב משפחה יש לברר האם הוא הותיר אחריו צוואה ולפעול בהתאם להנחיות חוק הירושה הישראלי. שהוא אומר – שכאשר ללא קיימת צוואה יורשיו של הנפטר נקבעים, לרוב, בהתאם לראשי האב של המנוח (שיטת הפרנטלות).

    

   היעזרו בעו"ד צוואות וירושות עבור ייצוג בערכאות משפטית

   מעוניינים לממש את זכאותכם בעיזבון הנפטר? נדרשים לקבל סיוע בערכאות המשפטית? אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי הדין המאם חליחל, בניהולו של עו"ד המאם חליחל אשר מתמחה בענייני ירושות וצוואות ויעניק לכם את מלוא הסיוע וההכוונה בכל הנוגע לתחום זה. תוך קבלת יחסי אישי ומכבד וכמובן זמינות גבוהה לכל פניה שלכם. צרו קשר עוד היום ואנו נשמח לסייע לכם בסוגייה המשפטית.

   דיני צוואות נוספים

   חלוקת רכוש

     רכושם של בני הזוג מחולק בהתאם לחוק יחסי ממון התשל"ג –1973 הקובע ברמה העקרונית חלוקה שוויונית של נכסי בני הזוג שנצברו בזמן הנישואין ללא כל...

   המשיכו לקרוא >

   התנגדות לצוואה

   התנגדות לצוואה הינו הליך משפטי בו נוקט אדם המבקש להתנגד לצוואה שערך  קרוב משפחתו ושלל את חלקו בירושה או שינה את חלקו בניגוד למנגנון הקבוע...

   המשיכו לקרוא >

   לקביעת פגישת ייעוץ

   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    קידום אתרים לעורכי דין
    Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support